Потяніть свій безіменний палець! Найпростіший спосіб досягти стану спокою і гармонії

Індуси використовують тільки пальці в практиці медитації для направлення потоків енергії в тілі. Різні частини рук пов’язані з певними областями в тілі й мозку. Коли ми складаємо руки в мудрі, то стимулюємо різні ділянки мозку і створюємо певний потік енергії в тілі.

Таким чином ми допомагаємо своїй свідомості досягти спокою. А це дійсно важливо. Тому що, тільки прийшовши в цей стан, можна відкрити для себе двері до щастя, здоров’я і процвітання.

Всесвіт складається з 5 елементів і кожен з 5 пальців представлений одним з цих елементів.

Коли ці п’ять елементів не в балансі, в тілі може з’явитися хвороба. Мудрі – один зі способів врівноважувати всі елементи всередині нас.

Деякі з найбільш поширених мудрий:

Гьян Мудра

Це, напевно, найпоширеніша мудра в йозі, також відома як Чин мудра. Вона символізує єдність вогню і повітря, а також єдність вселенської і індивідуальної свідомості.

Її використовують, щоб збільшити концентрацію, креативність, стимулювати спрагу знань.

З’єднайте великий і вказівний пальці. Розгорніть долоні вгору, коли хочете відчути відкритість або сприйнятливість. Розгорніть їх вниз, коли хочете відчути себе більш заземленим.

Шунья (Акаша) Мудра

Вона символізує терпіння і дисципліну, допомагає відчути стабільність. З’єднайте кінчики великого і середнього пальців. Використовуйте мудру, коли відчуваєте, що вам потрібні додаткові сили, щоб впоратися з усіма справами.

Сурья (Рави) Мудра

Поєднуючи кінчики безіменного і великого пальців, ви поєднуєте разом елементи вогню і землі. Ця мудра символізує енергію і здоров’я та повертає нам відчуття балансу. Вона також може допомогти залучити позитивні зміни до життя.

Буддхі Мудра

Поєднуючи кінчики мізинця і великого пальця, ви збільшуєте інтуїтивну комунікацію. Ми з’єднуємо елементи вогню і води, що символізує комунікацію і відкритість. Вона також може допомогти зміцнити інтуїтивне знання.

Прана Мудра

Вона активує енергію, що знаходиться у тілі в сплячому стані. Для цього з’єднайте кінчики великого пальця, безіменного і мізинця. Мудра дає поштовх енергії прани і сприяє її вільній течії. І ви відчуєте себе сильними і повними енергії.

Дхіана Мудра

Це джерело заспокійливої ​​енергії для медитації. Вона застосовується коли потрібно викликати стан глибокого зосередження. Покладіть долоні на коліна, одна на інший (ліва знизу), кінчики великих пальців торкаються один одного.

Анджали Мудра

Вона символізує повагу до себе і до всього Всесвіту, висловлює любов і вдячність й тому, обов’язкова в кінці будь-якої медитації.

Використовуйте ці мудрі під час медитації. Кожного разу обирайте одну, з якою відчуваєте найбільший зв’язок або орієнтуйтеся на той стан, який хочете створити у собі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: