Чому щасливі пари сплять окремо

Згідно з одним недавнім дослідженням, майже 25% пари сплять на різних ліжках, а 10% — навіть у різних спальнях. Але це ніяк не пов’язане із проблемами у стосунках.

Деякі експерти навіть кажуть, що немає нічого кращого, ніж спати окремо із партнером. Один хропе, інший брикається, хтось закутується, а хтось включає кондиціонер — і все це заважає сну іншого.

Звичайно, спільний сон зміцнює емоційний зв’язок та близькість, але цього можна досягти не лише під час сну. Ті, що сплять окремо, можуть просто виділяти час для ранкових чи вечірніх обіймів у ліжку, близькості.

Якщо ви спите разом, тому що «так треба для стосунків», але при цьому страшно не висипаєтеся через особливості сну один одного, ви лише ще більше дратуватиметеся, а не зближуватиметеся емоційно.

Роздільний сон – це вибір кожного, а не ознака проблем у стосунках.

Ось кілька людей поділилися тим, чому вони вирішили спати окремо і як це вплинуло на їхні стосунки:

«Ми обидва інтроверти і хочемо мати власний простір. Ми спали в різних кімнатах із самого початку. У мене безсоння і дуже чутливий сон, я можу прокинутися від найменшого шарудіння. Я лягаю рано і встаю пізно, а він сидить допізна і рано встає. Нам зручніше спати окремо. Так ми більше відпочиваємо, і це не заважає нам обійматися вдень».

«У мене безсоння, а він хропе як ведмідь. Зазвичай дивимося телевізор, а потім він іде спати в свою кімнату. Я ж лягаю, коли вийде. І він краще висипається, тому що я не штовхаю його постійно в бік».

«Ми спимо окремо усі 15 років нашого шлюбу. Особливо це стало корисно з народженням дітей, коли кожна хвилина сну та відпочинку дорогоцінна. Але вранці я заварюю каву і приходжу до неї в ліжко».

«Останній рік ми спимо в різних кімнатах, і це чудово! Наші стосунки стали тільки міцнішими, тому що ми більше не сперечаємося, хто голосніше хропів і кого розбудив».

«У нас просто різні потреби. Моя спальня – це така дівчача печера: з ефірними оліями, зволожувачем повітря та матрацом з підігрівом. У чоловіка – більш спартанські умови. Але це не позначається на наших стосунках. Навпаки, коли ми зустрічаємось на одній території, ми винахідливіші. А поодинці спимо як немовлята».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: