13 ознак токсичних батьків, які псують життя дитині

Всі проблеми і комплекси родом з дитинства. І якщо ви будете неправильно виховувати дитину – ви покалічите її емоційно на все життя.

Є різні батьки. Деякі дуже суворі і контролюють кожен аспект життя своєї дитини, інші – дуже спокійні і дозволяють дитині самостійно приймати рішення.

Час від часу всі батьки роблять помилки, але важливо вміти їх визнати. Ось 13 речей, які ви не повинні допускати в стосунках із дитиною:

1. Відсутність підтримки.

Деякі батьки вважають, що жорстка любов готує дитину до дорослого життя. Але це шкодить вашим стосункам, адже дитина буде знати, що не може розраховувати на вашу підтримку.

2. Постійна критика.

Так, ми хочемо, щоб діти були кращими. Але критика – не найкращий шлях до цього. Діти можуть помилятися і вчитися на помилках, батьки повинні це розуміти. Важливий баланс між похвалою і зауваженнями.

3. «Ти мені повинен».

Токсичні батьки часто думають, що діти повинні їм щось, тому що батьки витратили на них так багато часу і енергії. Дитина живе своїм життям, вона не просилася на цей світ, відповідно нічого вам не винна.

4. Образливі жарти.

Ніколи не знущайтеся над вашою дитиною через те, як вона виглядає або веде себе. Якщо у вас є вагомі підстави для занепокоєння, поговоріть зі своєю дитиною наодинці і спокійно.

5. Образливі стосунки.

Якщо ваші батьки ображали вас, то цілком можливо, що ви це будете робити і зі своїми дітьми. Не починайте це порочне коло.

6. Стримування емоцій.

Виховувати дитину з відношенням «Не плач» – шкідливо для здоров’я. Потрібно вчити дітей розуміти свої емоції, розповідати про свої почуття.

7. Лякати дитину.

Дисципліна – це добре, але дитина не повинна вас боятися. Інакше ви не зможете їй допомогти у важкій ситуації, адже вона просто про неї не розповість.

8. У дитини немає права голосу.

“Ти ще мала, що ти взагалі можеш розуміти?!” – такий підхід багатьох батьків. Але насправді, дитині важливо брати участь в сімейному житті, так ви вчите її проявляти ініціативу і не боятися висловлювати свою думку.

9. Втілювати мрії за рахунок дитини.

Не робіть з дитини свою копію. Нехай вона розвивається так, як хоче сама, робить те, що вважає цікавим і потрібним.

10. Постійний контроль.

Далі дитині гроші, а потім питаєте, на що вона їх витратила? Або більше того, після кожного свого промаху даруєте малюкові дорогі подарунки? Це не вихід.

11. Ігнорувати дитину.

Хто з вас дорослий? Це – по-дитячому, ігнорувати і мовчати після сварки.

12. Не поважати кордони дитини.

Ви вривається в її кімнату без стуку? Підслуховуєте телефонні розмови? А якби так робили з вами?

13. Чекати надто багато.

Так, ви пожертвували чимось заради дітей. Але чекати, що вони вам це відшкодують на старості – дуже неправильно. Вони не повинні класти своє життя на вівтар ваших забаганок.

А як ви підходите до виховання своєї дитини?

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: