20 серпня (третя субота серпня) – Міжнародний день безпритульних тварин

20 серпня (третя субота серпня) – Міжнародний день безпритульних тварин

Цей день увійшов до міжнародного календаря згідно з пропозицією міжнародного Товариства Прав Тварин (ISAR) США.

До безпритульних тварин належать собаки незалежно від породи і значення (з наявним нашийником, номерним знаком, тощо…), які живуть на вулицях населених пунктів чи в інших громадських місцях.

Проблема покинутих собак є досить гострою. Те що її потрібно розв’язувати, теж сумнівів нема. Але як? Проблема безпритульних тварин знайома кожному великому місту, де гостро стоїть питання будівництва притулків для бездомних тварин.

Людина давно приручила собаку, і процес її одомашнювання призвів до того , що у більшості собак змінилась психіка. Це не дикі тварини, що погоджуються жити поруч з нами, як,наприклад кішки. Собаки дійсно страждають без людей, хоч і вони можуть дичавіти, згадувати свої дикі звички і жити в природі, але небагато собак на це здатні. У тому що є безпритульні собаки, і ряди цих бідолах постійно поповнюється, винуваті, звичайно, люди. Тут і безвідповідальність, і бездушне ставлення до собак.

Є чотири основних «джерела» безпритульних собак в населеному пункті:

– перше – хазяї позбавляються від набридливих вихованців, яких завели,не подумавши ґрунтовно. Коли виявляється що за собакою треба доглядати, годувати, гуляти, лікувати, то нерідко ці «хазяї» воліють просто викинути його на вулицю.

– друге – неконтрольоване розведення. Горе-хазяї вирішують дати своїй собаці народити, як вони говорять, не подумавши про долю майбутніх цуценят. Добре ще, якщо собака породистий і з пристойними документами, тоді є шанс продати або подарувати цуценят. А якщо ні, тоді куди їх подіти? Часто на вулицю.

– третє «джерело» безпритульних собак – це собаки, що заблудилися. У цих  втратах майже завжди винні люди. Гуляють з собаками без повідка, собака чогось злякався або погнався за іншим собакою чи кішкою, не може знайти дороги додому, от і поповнює ряди таких же бідолах.

– четверте «джерело» продавці викидають непроданий товар у двори і підїзди.

Крім того, безпритульні собаки є зграйними тваринами, які нерідко нападають на людей і часто на дітей – несуть загрозу ураження шкідливими інфекційними (стригучий лишай, парша, сказ та ін.) та ектопаразитарними (нотоедроз, отодектоз, демодекоз) захворюваннями.

Але саме головне майбутній господар (родина) – цієї милої маленької тваринки, повинен добре подумати та усвідомити що це жива істота – це майбутній ваш співмешканець, член Вашої сім’ї, який потребує догляду, годування, гуляння, лікування елементарного людського тепла та любові тільки тоді у Вашій домівці з’явиться відчуття, що Ваш собака також впливає на створення Вашого родинного тепла та добробуту у Вашій оселі.

Давно доведено, що рівень духовності людини визначається не лише соціальним середовищем, але й характером спілкування зі світом природи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: