Як доля відводить від вас тих, хто вам більше не потрібен

Як доля відводить від вас тих, хто вам більше не потрібен

Життя дуже мінливе, плинне, сьогодні воно повниться одними обличчями, завтра змінюється іншими. Втрати й розлуки — чи потрібні вони нам? Як втримати людину в житті, якщо вона хоче з нього піти, і чи треба взагалі тримати?

Незмінне правило життя: якщо людина — ваша доля, вона залишиться з вами попри всі негаразди. Якщо лиш ви працюєте над стосунками, лелієте їх — краще її відпустити. Самі ви отримаєте хіба розчарування.

Кожна нова людина, яка з’являється в нашому житті, має виконати свою місію. І піти. І тримати її не треба — ось філософія і пояснення всіх розлук в житті. Вона піде, ми залишаємося. І живемо далі. І йдемо вперед.

Для чого нам розлуки?

Не тягніть за собою, не прив’язуйте до себе людину, яка вас не цінує, яка порівнює вас з іншими. Цінуйте тих, хто поважає, любить вас. Не втрачайте себе! Люди приходять і йдуть, виконавши своє призначення.

Наважитися й піти

Емоційний зв’язок — надзвичайно важлива і водночас трепетна річ. Його треба оберігати та плекати. Але якщо ви витрачаєте даремно сили, щоб зміцнити стосунки з людиною, негідною цього, — відпустіть її. Відпустіть всіх поганих і безсердечних людей, що вносять у ваше існування дискомфорт і розчарування.
Підіть від тих, хто змушує вас страждати.

Не тримайте поруч з собою людину, яка вас не цінує, не бачить ваших чеснот, постійно критикує. Струсіть з себе згубний вплив недоброзичливців і пліткарів. Не доводьте нікому власну цінність. Той, хто сам її розгляне без прикрас — оце і є ваша людина.

Будьте з тими, хто може розрадити в скрутну хвилину, і тримайтеся на відстані з тими, хто цілеспрямовано (і навіть ненавмисно) вам шкодить.

Отже:

 • Ідіть, не замислюючись, від усіх, хто завдає вам моральної та матеріальної шкоди.
 • Облиште все, що неможливо виправити та змінити.
 • Абстрагуйтеся від болю, негативу і зради. Але не забувайте, що вони існують у світі.
 • Замкніть в клітку своїх демонів і контролюйте очевидні внутрішні страхи.
 • Пам’ятайте, що страждання — це просто питання вибору.
 • Не обманюйте себе і не применшуйте справжній стан зі своїми токсичними стосунками тільки через страх самотності.
 • Пам’ятайте: ви і тільки ви можете встановлювати правила гри у своєму житті.

Біль, після якого залишаються шрами

Ми розпадаємося на шматочки, розчиняємося в чужій особистості, втрачаємо своє обличчя. Ми втрачаємо характер, рішучість, що лежать в основі нашого «я». В результаті страждає душевний стан. Тут не обов’язково бачити якісь зовнішні прояви. Процеси, що відбуваються всередині, непомітні. Тим вони і небезпечні. Тому що ніхто не врятує, і ніхто не витягне вас з цього стану.

Виникає самотоксичність. Токсичними щодо самих себе ми стаємо:

 • Коли покірливо погоджуємося залежати від довколишніх умов.
 • Коли втрачаємо сутність, переставши думати про власні бажання і піддаючись на вмовляння чужих людей.
 • Коли стаємо хронічними жертвами.
 • Коли знецінюємо власні думки, прагнення і досягнення.
 • Коли культивуємо негативний внутрішній діалог, мінімізуючи спілкування з людьми.
 • Коли не займаємося об’єктивним самоаналізом.

Безумовно, ми вразливі перед можливою зрадою і лицемірством того, кого вважаємо своїм другом, близькою людиною. Тому що віримо, широко відкриваємо власне серце. Але навіть якщо ви вже один раз обпеклися в стосунках, не варто втрачати віри. Знайте: любов і дружба насправді існують.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: