Як розколоти волоський горіх і не пошкодити ядро

Як легко розколоти волоський горіх? У дитинстві я завжди це робила дверима і отримувала за це від батьків по повній програмі. Вже набагато пізніше дізналася, що для цієї мети існує спеціальне пристосування. На жаль, ця інформація мені не дуже допомогла.  Нарешті тато спорудив хитре пристосування. Мені, дитині років десяти, ним користуватися здалося не тільки просто, але ще і безмірно весело.

Нещодавно попросила чоловіка зробити такий же пристрій. Завдяки йому мені вдається почистити 8 горіхів відразу за лічені хвилини. Тим, як розколоти волоський горіх і не пошкодити ядро, із задоволенням поділюся і з вами.

Як легко розколоти волоський горіх

Для спорудження цього хитрого пристосування вам знадобиться:

  • шматок дошки або бруска
  • свердло Форстнера
  • електронний штангенциркуль або мірна стрічка
  • олівець
  • молоток

Для початку візьміть найбільший волоський горіх, який у вас є. Виміряйте його діаметр в найширшому місці.

Намалюйте розмітку отворів на бруску олівцем. Про всяк випадок можете їх зробити трохи більше, ніж ваш найбільший горіх. Горіхи все-таки можуть бути різного розміру.

Нарешті візьміть свердло Форстнера і зробіть самі отвори.

Покладіть волоські горіхи в отвори гострою стороною вгору. Акуратно постукайте по ним невеликим молотком. Не застосовуйте силу, інакше ядро ​​розіб’ється разом зі шкаралупою.

Якщо ви не хочете возитися зі спорудженням пристосування з дошки, ви можете використовувати пляшку з-під шампанського або пива. Горіх покладіть на горлечко і вдарте молотком. Цей спосіб однозначно менш зручний. По-перше, він дозволяє працювати тільки з одним горіхом. По-друге, і горіх, і пляшку необхідно притримувати, на що витрачаються додаткові сили і час. Однак результат однаково ефективний: очищений горіх, ціле ядро.

Тепер ви знаєте, як розколоти волоський горіх і не пошкодити ядро.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Enable referrer and click cookie to search for pro webber