ТОП 10 найдобріших порід собак

ТОП 10 найдобріших порід собак

Як стверджують вчені, людина приручила собаку більше 30 тисяч років тому. З одомашнених напівдиких псів поступово виділилися численні і породи, і зараз їх налічується понад 330.

Яка найдобріша порода собак? Лабрадор або коллі? Мопс або такса? Denzhyttya склав рейтинг найбільш душевних і відданих чотириногих друзів.

1. Вельш-коргі

Вельш-коргі

Коргі – неймовірно життєрадісні пси. Погляньте на цю мордочку – з неї не сходить усмішка! Вони готові любити всіх підряд, але чітко відчувають неприязнь і настороженість. Досить ніжно ставляться до дітей, особливо до малюків, жваві, рухливі, грайливі. Дуже розумні і миттєво визначають, з кого можна волоки вити, а кого треба беззаперечно слухатися, легко піддаються дресируванню і залюбки виконують циркові номери.

2. Такси

Такси

Невеликий, в’юнкий і надзвичайно витривалий собака досить самостійний і серйозний. Разом з тим, більш вірного друга годі й шукати. Такси чудово справляються з обов’язками няньки, можуть бути відмінними компаньйонами і відважно захищають господарів.

3. Бассет-хаунд

Бассет-хаунд

Незважаючи на сумну фізіономію, бассет-хаунди веселі й урівноважені собаки. Вони безмежно віддані господарям, прекрасно ладнають з дітьми і в цілому доброзичливо ставляться до людей. Непогано уживаються з іншими тваринами, не терплять самотності і дуже допитливі.

4. Мопси

Мопс

Мопси – найдобріші собаки в світі, – запевняють власники. І це правда: забавні песики зі скорботними опуклими очима зовсім не вміють злитися. Щеня мопса поводиться як іграшка з нескінченним заводом: гасає колами, смикає господарів і норовить всіх «обцілувати». Дорослі мопси набагато спокійніші, але теж надзвичайно велелюбні і прив’язливі, буквально по п’ятах ходять за домочадцями і дуже цікавляться, чим вони зайняті і що їдять.

5. Біглі

Біглі

Розумні, віддані, невтомні, ласкаві, добрі – і все це про чарівних біглів. Вони відмінні товариші, люблять великі компанії, практично не схильні до агресії, але разом з тим досить примхливий, можуть проявити надзвичайне впертість. Добре навчені біглі стають прекрасними шукачами і нерідко беруть участь в каніс-терапії.

6. Коллі

Коллі

Великі, спритні, сміливі собаки легко навчаються командам і незбагненним чином вміють розпізнавати людські почуття. Вони відрізняються надзвичайною відданістю, і готові піти за господарем і в вогонь, і в воду. Коллі чудові няньки: якщо їм довіряють дитину, вони не спускають з неї очей і оберігають від найменшої небезпеки.

7. Ньюфаундленди

Ньюфаундленд

Великі, волохаті, міцні ньюфаундленди викликають неабияку повагу. Вони майже нічого не бояться, абсолютно неагресивні, але якщо треба – захистять господаря від будь-якого ворога. Славляться надзвичайно високим інтелектом і здатні приймати самостійні рішення. Це собака-помічник, вірний товариш і компаньйон. Терпіння ньюфаундленда воістину безмежне: він ніколи не вкусить дитину, і навіть не огризнеться, якщо його дістають.

8. Сенбернари

 Сенбернар

Найдобріша порода собак для дітей – це, звичайно ж, сенбернар. Величезні пси абсолютно незворушні, дуже дбайливо звертаються з малюками, спокійно терплять, коли нетямуще немовля тягає їх за вуха і не заперечують, якщо їх намагаються осідлати. Це собаки-рятувальники, сердечне ставлення до людей у них «в крові».

9. Лабрадори-ретривери

Лабрадори-ретривери

Міцний, великий, дуже рухливий собака обожнює активні ігри та спілкування з людиною. Вони люблять дітей і не ображають кішок, легко знаходять спільну мову з новими знайомими і часом аж занадто довірливі. У лабрадорів чимало талантів: з них виходять неперевершені поводирі, терапевти, шукачі і рятувальники.

10. Золотисті ретривери

Золотисті ретривери

У золотистих ретриверів багато спільного з лабрадорами: і про тих, і про інших можна сміливо говорити, що це найдобріші і найрозумніші породи собак. Вони винятково інтелігентні, доброзичливі і спокійні. Їхня сприйнятливість настільки розвинена, що господареві не треба підвищувати голос: пес здатний буквально вгадувати бажання.

Харизматична краса зробила золотистих ретриверів справжніми кінозірками, але насправді вони скромні і працьовиті: як і лабрадори, служать надійними поводирями, психотерапевтами, шукачами і рятувальниками.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: