Топ-5 кращих фільмів про китів

Кити зазвичай зображуються в добрих фільмах про тварин через їх доброзичливий і нешкідливий характер. Ці велетенські ссавці живуть у світі, віддаленому від нашого власного, і довгий час були для нас великою загадкою.

Звільніть Віллі /Free Willy (1993)

Жанр: пригоди, драма, сімейний

IMDb: 6,0

Топ-5 кращих фільмів про китів 1

Фільм «Звільніть Віллі», який обов’язково повинен бути в колекції сімейних фільмів, розповідає про маленького хлопчика Джесі і його дружбу з косаткою Віллі.

Фільм починається з того, що косатка Віллі потрапляє в пастку китобоїв і відправляється в парк розваг. Джессі – проблемна дитина, який зустрічає Віллі під час збирання океанаріуму в якості покарання, і там вони зав’язують неймовірну, але міцну дружбу. Але власник закладу вирішує вбити Віллі, щоб отримати гроші по страховці. Джессі хоче врятувати друга і випустити косатку у відкритий океан.

У серці моря / In the Heart of the Sea (2015)

Жанр: бойовик, пригоди, біографія

IMDb: 6,9

Топ-5 кращих фільмів про китів 2

Сюжет фільму описує реальні події, що відбулися в 19 столітті з командою моряків, яка вирушила на китобійний промисел. Але вони самі стали в ролі здобичі – на їх корабель напав величезний кашалот. Їм довелося пересісти на рятувальні шлюпки і дрейфувати кілька місяців у відкритому океані. Одного разу на горизонті з’явились обриси острова, але моряки не зважилися там висадитися, оскільки на ньому жило плем’я канібалів. Але незабаром команді довелося самим їсти один одного, щоб вижити…

Всі люблять китів / Big Miracle (2012)

Жанр: драми, мелодрами, сімейні

IMDb: 6,5

Топ-5 кращих фільмів про китів 3

Ще один добрий сімейний фільм і теж на реальних подіях 1988 року, дія якого відбувається на Алясці. Три кити потрапили в підводну льодову пастку, і, стараннями місцевого репортера, про це дізналася вся Америка. Він зі своєю дівчиною, активісткою Грінпісу, намагається звільнити тварин. На їх шляху багато перешкод в особі сильних світу цього. Але репортер привертає багато небайдужих людей до цієї історії, яка в підсумку закінчується щасливо.

Мобі Дік: Полювання на монстра / Moby Dick (2010)

Жанр: бойовик, трилер, пригоди

IMDb: 2,4

Топ-5 кращих фільмів про китів 4

В основу фільму покладено роман Германа Мелвілла “Мобі Дік”. Сорок років тому молодий моряк Джон Ахаб стає членом команди американської субмарини. Але їх судно піддалося нападу величезного доісторичного кита-вбивці, в живих залишився тільки Джон, який в результаті втратив ногу. Але через 40 років вона отримує в управління суперсучасний підводний човен «Піквед» з найпотужнішою зброєю на борту. Він починає вистежувати кита, щоб убити його.

Верхи на киті / Whale Rider (2002)

Жанр: драма, сімейний, дитячий

IMDb: 7,5

Топ-5 кращих фільмів про китів 5

Коро – вождь маорі з прибережного села, чий предок Паїкеа прибув туди більше 1000 років тому верхом на спині кита, який врятував його від втоплення. Він готує передати титул вождя синові, але у того трапляється велике горе. Його дружина вмирає при народженні близнят, один з яких – син – теж помер, а дівчинка Пай залишилася живою. Чоловік з горя залишає свій будинок, залишивши дочку на піклування батьків. Пай успадкувала багато талантів і хоче стати наступним вождем маорі, але суворий дід, який вважає, що дівчина не може керувати плем’ям, категорично проти.

Одного разу, Коро спускається до пляжу та виявляє, що багато китів викинулися на берег. Все село прийшло, щоб спробувати врятувати китів і повернути їх в воду, але безрезультатно. Коли всі пішли, Пай підходить до одного з китів і забирається йому на спину. Вона ласкаво гладить його, на що кит реагує і починає ворушити хвостом. Потім йому вдається розвернутися і відправитися в море з Пай на спині…

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: