Кіно на вечір: 5 добрих фільмів для здобуття внутрішнього спокою

Кіно на вечір: 5 добрих фільмів для здобуття внутрішнього спокою

Коли навколо лише невтішні новини та страшилки, нам всім потрібне щось хороше. Те, що допоможе відволіктись та повернути віру в краще. Для такого випадку ми маємо п’ять добрих фільмів, які підставлять плече у важкий момент, поплескають по спині і знизять ваш пульс до нормального.

1. «Пригоди Паддінгтона 2» (2018)

Волохате ведмежа Паддінгтон – мігрант. Приїхало в благословенну Англію з джунглів Перу і намагається стати своїм в цивілізованому суспільстві. У нього відкрита душа і погляд дитини. Багато що в цьому світі здається йому незрозумілим і дивним, але хіба це не так? Люди обманюють один одного, воюють, сваряться. Несправедливість на кожному кроці. Але ведмежа з ідеологією радикальної доброти може нас врятувати. Кожен раз, коли я відчуваю, що якось закам’янів серцем, розумію, що треба дивитися «Паддінгтона». Кращий антидот проти душевної ліні і байдужості.

Дивитися можна обидві частини, але друга – концентрація всієї доброти, яка тільки може бути в кіно.

2. «Позичайка Аріетті» (2010)

Тут міг би бути будь-який фільм студії Гіблі, яку ви можете знати по аніме Хаяо Міядзакі, але виберу «Аріеті». Це практично безконфліктна казка. У ній не треба скидати королів або здійснювати геройські вчинки. Тільки лише жити і давати жити іншим, навіть зовсім-зовсім маленьким людям. Ця впевненість і непохитність вічних життєвих правил діє як медитація. Послухайте цей фільм. Запах дощу, трави, спів птахів і шум листя. Видихніть. Цілковитий спокій і умиротворення.

3. «Хмарний атлас» (2012)

Складно розповісти сюжет цієї заплутаної історії, яка відбувається відразу в кількох епохах: від XIX століття до далекого постапокаліптичного майбутнього. Цілий десяток героїв беруть участь в цій виставі, причому багато акторів грають по кілька ролей в різному часі (подивіться, як перетворюється Хьюго Вівінг). Проте кожного разу після перегляду «Атласу» у мене неймовірним чином з’являються сили і впевненість робити те, що я роблю. Тому що все не дарма. Тому що життя насправді має сенс. Бо хоч ми і крупинки в світовому потоці, але ми впливаємо на інших і так міняємо життя. Нехай дуже повільно і навіть здається, що ніяк, але міняємо. Багато зараз фиркнуть, мовляв, зніми рожеві окуляри. Але, як казав один великий переможець: «Я – оптиміст. Не бачу особливої ​​користі бути чимось ще».

4. «Голосно б’ються серця» (2018)

Батько живе один і намагається налагодити зв’язок з донькою-підлітком. Це важко: підлітки норовливі і погано йдуть на контакт, особливо з батьками. Досвід багатьох поколінь підказує, що справа, швидше за все, закінчиться холодними «Привіт, дочка. Привіт, тато». Але фільм не вбиває вашу надію, а навпаки, закутує її в теплий м’який плед і просить залишитися. Добре, що хоч десь є щасливі люди, які зуміли почути один одного і зрозуміти. Вони і в житті є, просто ми на них мало звертаємо уваги – занадто зайняті обговоренням поганих новин.

5. «Подорож» (2010)

Чиста імпровізація, ніякого сюжету. Двоє друзів-акторів їдуть в гастрономічний тур, а по шляху займаються всім, чим хочуть: п’ють, обговорюють один одного, сміються, ще п’ють, їдять, знову сміються і так по колу. Дивитися за приємними і талановитими людьми, які просто добре проводять час – найкраще, що можна придумати для протидії стресу. Поки я писав цей текст, мільйон разів переглянув трейлер до «Подорожі» і кожен раз сміявся. І це тільки трейлер!

У фільму є два продовження, які як фільми Вуді Аллена – абсолютно те ж саме, тільки в інших декораціях. Так що я роблять так: беру побільше смачної їжі і проводжу п’ять годин у приємній компанії. Це лікує.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: