15 сигналів про людське здоров’я, які ми зможемо прочитати через зморшки

15 сигналів про людське здоров’я, які ми зможемо прочитати через зморшки

Як би ми їх не любили, зморшки – природна частина старіння організму, знак невпинного й неминучого дорослішання. Однак окрім цього, кожна рисочка на обличчі з’являється там недарма й багато чого може розповісти про наш організм та здоров’я.

1. Горизонтальні лінії на чолі

Такі зміни в обличчі називають “лініями тривоги” й назва їх виправдана. Вони – свідчення того, що у вашому житті досить часто і навіть щодня відбуваються стресові ситуації, а якщо вони особливо виділяються, варто зупинити шалений темп життя і заспокоїтися.

Ще борозни на чолі вкажуть на надмірне споживання цукру. Висновок: щоб зменшити виражені бганки на лобі, стежте за харчуванням і більше відпочивайте.

2. Лінії біля лівої брови

Зморшки в цьому місці напряму пов’язані із селезінкою. Якщо за короткий час вони стають чітко вираженими, в роботі селезінки можуть спостерігатися негаразди. Тут не варто зволікати: одразу звертайтеся до лікаря.

До того, на цей орган чинить вплив солодка їжа, тож обмежте споживання цукру. А от сирі фрукти якраз сприяють укріпленню селезінки.

3. Борозни біля правої брови

Лінії біля правої брови повідають, що у вашому організмі занадто велика кількість токсинів. Через те, що печінка дуже пов’язана зі шкірою, зморшки утворюються саме в цій ділянці й можна припустити, що робота печінки порушена.

Лікуванням стане дієта, яка передбачає споживання зелених листяних овочів та щоденне вживання протеїну. І ще постарайтеся пити менше кофеїну, їсти гостру їжу та сіль.

4. Борозна на переніссі

Лінія у цій частині обличчя викаже вашу схильність до алергій, але ще й про надмірні переживання і стрес. А ще ці зморшки зв’язані з вашим особистим життям і рівнем лібідо.

Якщо лінії на носі більш виражені, ваш сексуальний потяг нижчий, ніж зазвичай. Приправте любовне життя – й вони стануть менш виразними.

5. “Гусячі лапки”

“Гусячими лапками” називаємо стрілоподібні зморшки, що розходяться від куточків очей. Вони утворюються від широкої усмішки або від специфічної роботи мімічних м’язів, що їх і спричинюють. Або ще якщо у вас проблеми із зором, і ви мружитеся, щоб краще бачити.

Ба більше, такі борозни напряму віддзеркалюють роботу таких внутрішніх органів, як печінка, нирки й шлунок. Зауважили, що гусячі лапки особливо чіткі? Тож змінюйте харчові звички.

6. Зморшки чи мішки під очима

Круги під очима чи мішки, як ми часто їх називаємо, — звичне явище, яке виникає від недосипання. З мішками порівнюємо їх тому, що шкіра мовби провисає й складається в “мішки”. Все ж, обвисла шкіра під очима є ще свідченням інших проблем зі здоров’ям.

Якщо вони з’являються у вас регулярно, навіть після гарного сну, можна сказати про погану роботу нирок й слабкий кровотік. В такому випадку спробуйте зайнятися йогою або легким бігом, й рух крові покращиться.

7. Бліді щоки

Ніжні ділянки щік вкажуть на проблеми з легенями. Знебарвлення цієї частини обличчя – свідчення саме поганої роботи цих органів, а якщо у вас спостерігається ще й утруднення дихання, не відтягуйте візит до лікаря.

Чутливість зони щік зв’язана ще й зі шлунково-кишковим трактом. Тут радимо змінити звичне харчування. А ще дуже рекомендуємо легкий біг: такий вид спорту позитивно вплине і на травлення, й на стан легень.

8. Почервоніння кінчика носа

Якщо взимку червоний ніс – звична річ, то в інші пори року його надмірне почервоніння вкаже на серцеві негаразди чи проблеми із циркуляцією крові. Ніс напряму зв’язаний з серцем й показує перепади тиску.

Не можемо порадити жодних підручних засобів: якщо ви страждаєте від перепадів тиску, негайно ідіть до лікаря. Якщо все гаразд, досить буде обмежити споживання кави й гострої їжі. А ще такі продукти, як авокадо, багаті на жирні кислоти, сприяють зміцненню здоров’я і внормуванню кров’яного тиску.

9. Складочки біля рота

Такі пов’язані з товстим кишківником. Стають більш виразними за малий проміжок часу? Організм сигналізує, що з цією частиною тіла не все добре.

На щастя, товстий кишківник легко нормалізувати й повернути до попереднього стану. Найкращі для цього методи – рясне пиття, їжа, багата вітаміном D та регулярні тренування.

10. Лінії від посмішки

Якщо ви – щира, усміхнена людина, посмішка якої є непідробною, у вас можуть з’явитися такі зморшки. Постійні рухи при сміху переростають у борозни, а ті з часом перетворюються вже у глибокі лінії. Як позбутися їх? Власне, це неможливо, адже у вас обличчя фізіологічно залишиться таким.

Прийміть ці лінії як незворотність, але якщо вони стають надто виразними за короткий термін – з підшлунковою негаразд. Здоров’я цього органу підкріплять чорниці, виноград і часник.

11. Зморшки над верхньою губою

Глибокі зморшки над верхньою губою найчастіше притаманні курцям. Навіть якщо з віком губи втрачають пружність і свою форму, найперша причина вертикальних ліній над верхньою губою є часте паління і надмірне перебування на сонці. Дії, які ми часто повторюємо (наприклад, п’ємо воду через соломинку) теж призводять до схожих трансформацій шкіри.

Однак, ці лінії сигналізують ще й про проблеми із селезінкою. Для неї ж користь дадуть морква та ріпа, як і інші овочі.

12. Плями на губах

Плями на губах (а особливо у вигляді білих крапок) свідчать про погану циркуляцію крові. Не варто сильно переживати, але іноді такі утворення сигналізують про негаразди в роботі товстого кишківника. Знову ж таки, кровообіг покращиться від легких навантажень, як йога або біг.

А для здоров’я кишківника споживайте їжу, багату клітковиною. За сильного болю чи навіть кровотечі одразу зверніть за медичною допомогою.

13. Зморшки на шиї

Вони з віком виникають у всіх, це цілком природно. З’являються внаслідок ожиріння, а ще від проблем зі щитоподібною залозою.

Для здоров’я щитовидки треба вживати таблетки з цинком та пильнувати за зменшенням вживання продуктів з глютеном. Якщо ж відчуваєте, що справи погіршуються, — біжіть до лікаря.

14. Борозни під нижньою губою

Лінії під нижньою губою, якраз над підборіддям скажуть, що ви накопичуєте негативну енергію. Якщо ви замикаєтесь в собі, вона матеріалізується саме в таких зморшках.

Помітили, що зморшки під губою стали виразніші — зупиніться, видихніть та відпочиньте. Не тримайте в собі негативні емоції.

15. Виразні скроневі вени

Якщо скроневі вени чітко видніються по обох боках чола — ви, мабуть, страждаєте від високого кров’яного тиску. Тобто, ви часто перебуваєте у стресовій ситуації. Йога й часті прогулянки, на щастя, допоможуть знизити тиск.

До того, споживання меншої кількості солі й бананів теж посприяє досягненню цієї мети. Для стабільності тиску допоможуть регулярні тренування. Все ж, якщо вени й далі проступають з-під шкіри, зверніться до спеціалістів.

Як ви ставитесь до зморшок? Чи дійсно вони вказують на проблеми зі здоров’ям? Поділіться своїми думками з нами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: