7 ознак того, що в вашому організмі солі більше, ніж належить

Ґрунтуючись на останніх дієтичних рекомендаціях, не варто приймати не більш 2300 мг натрію в день. А це, приблизно, одна чайна ложка солі. Однак, за оцінками дієтологів, наше середнє споживання перевищує 3400 мг.

І зайва сіль, потрапляючи в організм, починає відкладатися. І через якийсь час, тіло починає подавати сигнали про те, що кількість солі перевищує всі допустимі норми.

Ось 7 ознак того, що надмірне споживання солі несе шкоду:

Набряк

Якщо ваші очі й ноги опухлі вранці, можливо, ви приймаєте занадто багато солі. Набряк виникає у результаті того, що організм не встигає виводити сіль. Цей стан лікується строгою дієтою.

Сухість тіла

Натрій, що міститься в солі, допомагає збалансувати рідину в організмі. Коли ми приймаємо дуже багато солі, тілу потрібно більше рідини, щоб очистити м’язи і органи. Саме так організм коригує співвідношення натрію і води. Нестача води може викликати зневоднення.

Зміни в сечовипусканні

Як правило, накопичення натрію в організмі викликає серйозні зміни в сечовипусканні з двох причин:

  1. При споживанні великої кількості солі, ниркам доводиться працювати старанніше, щоб вивести її з організму. Це може викликати проблеми з нирками, які змушують нас мочитися частіше і роблять сечу майже або повністю прозорою.
  2. Якщо рівень натрію різко зростає, наше тіло стає зневодненим. Коли в організмі відбувається значна втрата води, виділення сечі зменшується і вона стає густою і темно-жовтою.

Біль в кістках

Надмірне споживання солі послаблює наші кістки. Якщо нирки не можуть усунути усю сіль, яку ми приймаємо, це сприяє втраті кальцію. Хронічний дефіцит кальцію може призвести до ослаблення кісток, проблемам із зубами і навіть до розвитку остеопорозу.

М’язові спазми

Підтримка вірного балансу натрію і калію є ключовим фактором, якщо ми хочемо мати гарний фізичний стан, оскільки ці хімічні елементи відповідають за скорочення м’язів. Якщо з якоїсь причини ми нехтуємо цим балансом, то можемо відчувати м’язові спазми і хворобливі судоми.

Постійний головний біль

Надмірне споживання натрію збільшує об’єм крові та їй потрібно більше місця в кровоносних судинах. Розширення кровоносних судин викликає високий кров’яний тиск (гіпертонію) і, як наслідок, може викликати сильні головні болі.

Когнітивні проблеми

Гіпертонія, викликана надлишком солі, може пошкодити артерії головного мозку, що може вплинути на нашу здатність ясно мислити. З іншого боку, зневоднення може пошкодити пам’ять, спровокувати відчуття втоми та уповільнити розумову активність.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: