“Будьте добрими. Це єдине, що має значення…”

“Будьте добрими. Це єдине, що має значення…” Так говорив Далай-лама про свою релігію доброти. Протягом усього життя, яким би воно не було — важким чи легким, культивуйте добро до всього. І в першу чергу — до себе. Бо океан інформації, що наступає на нас з телевізорів, комп’ютерів та мобільних телефонів, може втопити у своїх подробицях, які нам насправді ні до чого.

Ми по вуха застрягли в інформаційному смітті на тему, “як зробити своє життя максимально корисним”, “як реалізувати свій потенціал”, “як досягти достатку”. Саме ці фонові теми тримають нас в заручниках. Від них паморочиться в голові, а наше життя спершу здається заплутаним, незрозумілим і приголомшливим. Але, щоб це болото остаточно не затягло, треба стати на щось тверде, повернувшись до простих істин. Наприклад, таких:

Виявляти протягом життя доброту до себе й оточення, це було б нормально. Ба більше, це просто надзвичайно! Більшість людей навіть не уявляють, скільки сили в доброті. Це — глибинний, найфундаментальніший приклад мудрості. Чистий прояв любові й розуміння.

Не маючи доброти, інші якості не допоможуть людині. Бо її відсутність — це перешкода для того, щоб до неї ввійшла любов.

Розуміючи своє справжнє покликання, людина апріорі стає доброю. Тоді для цього прояву не потрібні якісь надзусилля. Розуміючи, що страждань на світі й так забагато, мудра людина не буде їх множити. Все ж краще ділитися з усіма любов’ю, теплом, обіймами та позитивними емоціями. Будьте добрими. Це єдине, що має значення.

Кожен з вас задумується над тим, що це дуже просто. Мовляв, життя вимагає більшого задля того, щоб досягти вершин успіху. Можливо, це й правильно. Бо тільки добротою всього не можна вирішити. Але й без неї залишимося ні з чим.

Але навіть оточивши себе всім най-най, без доброти ми будемо одинокими. Без неї навіть найважливіша справа буде пустою оболонкою — і все. Навіть найуспішніші люди без доброти відчувають порожнечу всередині себе. Вона — це фундамент для всього, що ми намагаємося побудувати. Так, це важка ноша. Але вона дарує тепло тому серцю, яке її має. Й дарує його всім, хто оточує. Лише того можна назвати мудрим, хто чинить добро.

У світі, що наповнений безглуздими балачками, має бути якір. І це саме доброта, яка збереже ваш корабель від підступних рифів життя. І в час, коли важко, згадайте про цю істину доброти та мудрості. Ці почуття не дадуть вам пропасти в житті.

І не забувайте, що свою життєву роль ми розігруємо самі. Тому прикладіть максимум зусиль, щоб выдтворити її якнайкраще. Цінуйте, що саме вам вона дісталася. А все решта нехай йде своїм шляхом. Миру і добра вам. Будьте добрими. Це єдине, що має значення… Це моя релігія”. Далай-лама

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: