Розслабтеся! Як би ми не старалися, нашим дітям все рівно буде що розповісти психотерапевту

Цей текст – хороша профілактика нашого материнського перфекціонізму – прагнення бути ідеальною мамою.

Коли-небудь у мене народиться син, і я зроблю все навпаки. Буду йому з трьох років твердити: «Милий! Ти не зобов’язаний ставати інженером. Ти не повинен бути юристом. Це не важливо, ким ти станеш, коли виростеш. Хочеш бути патологоанатомом? На здоров’я! Футбольним коментатором? Будь ласка! Клоуном в торговому центрі? Відмінний вибір!”

І в своє тридцятиріччя він прийде до мене, цей спітнілий, лисуватий клоун з гримом на обличчі і скаже: «Мамо! Мені тридцять років! Я клоун в торговому центрі! Ти таке життя для мене хотіла? Чим ти думала, мамо, коли говорила мені, що вища освіта не обов’язкова? Чого ти хотіла, мамо, коли дозволяла мені замість математики грати з пацанами?»

А я скажу: «Милий, але я йшла за тобою в усьому, я не хотіла тиснути на тебе! Ти не любив математику, ти любив грати з молодшими хлопцями». А він скаже: «Я не знав, до чого це призведе, я був дитиною, я не міг нічого вирішувати, а ти, ти, ти зламала мені життя» – і розітре брудним рукавом помаду по обличчю. І тоді я встану, подивлюся на нього уважно і скажу: «Значить так. У світі є два типи людей: одні живуть, а другі шукають винних. І якщо ти цього не розумієш, значить, ти ідіот».

Він скаже «ах» і впаде в непритомність. На психотерапію буде потрібно приблизно п’ять років.

Або не так. Коли-небудь у мене народиться син, і я зроблю все навпаки. Буду йому з трьох років твердити: «Не будь ідіотом, Владику, думай про майбутнє. Учи математику, Владику, якщо не хочеш все життя бути оператором колл-центру».

І в своє тридцятиріччя він прийде до мене, цей спітнілий, лисуватий програміст з глибокими зморшками на обличчі і скаже: «Мамо! Мені тридцять років. Я працюю в «Гугл». Я пахаю двадцять годин на добу, мамо. У мене немає сім’ї. Чим ти думала, мамо, коли говорила, що хороша робота зробить мене щасливим?

Чого ти добивалася, мамо, коли змушувала мене вчити математику?»

А я скажу: «Дорогий, але я хотіла, щоб ти отримав гарну освіту! Я хотіла, щоб у тебе були всі можливості, дорогенький». А він скаже: «А нахрена мені ці можливості, якщо я нещасний, мамо? Я йду повз клоунів в торговому центрі і заздрю ​​їм, мамо. Вони щасливі. Я міг би бути на їхньому місці, але ти, ти, ти зламала мені життя», – і потре пальцями перенісся під окулярами. І тоді я встану, подивлюся на нього уважно і скажу: «Значить так. У світі є два типи людей: одні живуть, а другі весь час скаржаться І якщо ти цього не розумієш, значить ти ідіот».

Він скаже «ох» і впаде в непритомність. На психотерапію буде потрібно приблизно п’ять років.

Або по-іншому. Коли-небудь у мене народиться син, і я зроблю все навпаки.

Буду йому з трьох років твердити: «Я тут не для того, щоб щось твердити. Я тут для того, щоб тебе любити. Іди до тата, дорогий, запитай у нього, я не хочу бути знову крайньою».

І в своє тридцятиріччя він прийде до мене, цей спітнілий, лисуватий режисер з тугою в очах і скаже: «Мамо! Мені тридцять років. Я вже тридцять років намагаюся добитися твоєї уваги, мамо. Я присвятив тобі десять фільмів і п’ять вистав. Я написав про тебе книгу, мамо. Мені здається, тобі все одно. Чому ти ніколи не висловлювала своєї думки? Навіщо ти весь час відсилала мене до тата?».

А я скажу: «Дорогий, але я не хотіла нічого вирішувати за тебе! Я просто любила тебе, дорогий, а для всього іншого у нас є тато». А він скаже: «А нахрена мені татові поради, якщо я питав тебе, мамо? Я все життя добиваюся твоєї уваги. Я схиблений на тобі, мамо. Я готовий віддати все, аби хоч раз, хоч раз, зрозуміти, що ти думаєш про мене. Своїм мовчанням, своєю відстороненістю ти, ти, ти зламала мені життя», – і театрально закине руку до чола. І тоді я встану, подивлюся на нього уважно і скажу: «Значить так. У світі є два типи людей: одні живуть, а другі весь час чогось чекають. І якщо ти цього не розумієш, значить ти ідіот».

Він скаже «ах» і впаде в непритомність. На психотерапію буде потрібно приблизно п’ять років.

Цей текст – хороша профілактика нашого материнського перфекціонізму – прагнення бути ідеальною мамою.

«Розслабтеся! Як би ми не старалися бути хорошими мамами, нашим дітям все одно буде що розповісти своїм психотерапевтам…

Світлана Хміль

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: