У лагідних батьків виростають найщасливіші діти

Як часто ви обіймаєте своїх дітей? У всіх батьків складне життя, доповнене масою переживань з приводу виховання дітей. Проте одним з найголовніших обов’язків батьків є вміння вчасно зупинитися і з усією любов’ю обійняти своїх дітей. Дослідження останніх десяти років наочно продемонстрували зв’язок який проявляється між любов’ю батьків до дитини та рівнем його здоров’я і щастя в дорослому житті.

Вчені-дослідники прийшли до висновку, що своєю емоційною стійкістю учасники зобов’язані гормону окситоцину.

Окситоцин — хімічна речовина в мозку, що продукується в моменти, коли людина відчуває любов і прихильність. Було також доведено, що він бере участь в процесі формування зв’язку між батьками та дітьми, сприяючи виникненню між ними почуття довіри та підтримки. Цей зв’язок, швидше за все, допомагає нашому мозку виробляти й використовувати окситоцин, завдяки чому дитина відчуває більш позитивні емоції. Мозок дещо міняється під впливом батьківської любові. Вона захищає дітей від шкідливого впливу дитячих стресів.

А жорстоке поводження з дітьми та відсутність прихильності негативно впливає на дітей як психічно, так і фізично. Це може привести до будь-яких видів психічних і емоційних проблем і впливає на дитину протягом усього його життя.

Дослідники також вивчили переваги тілесного контакту для немовлят. Це особлива взаємодія між матір’ю і дитиною, зокрема допомагає заспокоїти крихіток, завдяки контакту вони менше плачуть і краще сплять. Було також доведено, що тілесний контакт сприяє розвитку мозку.

Так які висновки можна зробити, виходячи з результатів досліджень? І яким чином ви можете кожен день давати дітям більше любові та ласки?

1. Обов’язково тримайте дитину на руках, торкайтеся і качайте її в обіймах. Намагайтеся частіше мати з нею тілесний контакт.

У міру того, як дитина стає старше, грайтеся з нею: танцюйте разом, малюйте, грайте в хованки.

2. Регулярний масаж позитивно впливає на дітей і допомагає знизити їх тривожність. Масаж також є хорошим способом налагодження зв’язку між батьками та дітьми як фізичного, так і емоційного. З дитинства мати може масажувати дитину, створюючи тим самим між ними міцний зв’язок. Дослідження показали, що діти та дорослі, яким роблять масаж, менше турбуються під час іспитів, в лікарнях та інших стресових ситуаціях.

3. Цікава ідея — використовувати любов, якщо потрібно дисциплінувати дитину. Коли ви говорите синові або дочці, що він зробив не так, покладіть руку на його плече й обіймайте в кінці розмови. Діти повинні розуміти: навіть якщо ви не задоволені їхньою поведінкою, все одно їх любите. Якщо ваша дитина вдарила сестру або брата, обійміть її й поясніть, що обніматися краще, ніж битися.

4. Встановіть в телефоні нагадування, що обіймання — частина вашого повсякденного життя. Так, у фільмі «Тролі», що недавно вийшов на екрани, у тролів був годинник з будильником, які щогодини сигналізували про те, що настав час обіймів. Якщо це те, що вам потрібно, встановіть будильник. Або не забувайте обіймати своїх дітей в певний час, наприклад, перед тим, як вони відправляться в школу, коли повернуться додому і перед сном.

Нарешті, будьте обережні, щоб не перегнути палицю і не «задушити» дітей своєю любов’ю. Поважайте їх індивідуальний рівень комфорту і майте на увазі, що він змінюється на різних етапах розвитку.

А ви погоджуєтесь з написаним?

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: