Перевіряємо, як працює щитовидка: потрібен градусник і 10 хвилин

Більшість людей проводить діагностику  того, як працює щитовидка лише тоді, коли  вона остаточно дасть збій збій у своїй роботі. Тоді ми перевіряємо її в ендокринолога, здаємо різні аналізи. Але мало хто знає, що для контролювати здоров’я цього органу можна і вдома. Для цього потрібен лише градусник і 10 хвилин вашого часу. Ми розповімо про методи, які допоможуть дізнатися, чи здорова щитовидка.

П’ятдесят років тому доктор Брода Отто Барнс виявив, що температура тіла є відмінним індикатором активності щитовидної залози. Він особливо підкреслював, що такими властивостями володіє тільки температура тіла відразу після пробудження.

У своїй книзі він пояснював, що не нормальна температура тіла рано вранці може вказувати на запалення. А також на цілий ряд проблем, які виникають в тому випадку, якщо цей орган функціонує неправильно.

Доктор Барнс створив домашній тест, який ви можете використовувати, не встаючи з ліжка. Ви легко і швидко дізнаєтеся, як працює ваша щитовидна залоза за допомогою звичайного термометра.

Як провести тест Барнса:

Перед сном приготуйте термометр, гарненько його струснувши. Температура на ньому повинна бути близько 35 С °. Відразу після пробудження засуньте термометр під пахву і тримайте його там протягом десяти хвилин. Потім подивіться результат і запишіть його. Цей результат відомий як “ранкова базальна температура”.

Нормальна базальна температура знаходиться в діапазоні між 36,5 С ° і 36,8 С °. Зверніть увагу. При запальних процесах, а також у жінок в період менструації і вагітності ця температура може варіюватися. Тому робити цей тест треба тільки тоді, коли ви повністю здорові.

Трактування результату:

  • Базальна температура знаходиться між 36,5 С ° і 36,8 С ° – щитовидна залоза працює нормально.
  • Ранкова температура нижче 36,5 С °, то це вказує на знижену функцію щитовидної залози (гіпотиреоз). У такому випадку варто звернути увагу на інші симптоми. До них відносяться: депресія, нестача енергії, хронічна втома, часті застуди, хронічний головний біль, погіршення пам’яті та концентрації уваги і випадання волосся.
  • Базальна температура вище, ніж 36,8 С °. Це означає, що робота вашої щитовидної залози прискорена (гіпертиреоз) або в організмі йде якийсь запальний процес.

Цей тест рекомендується проводити три дні поспіль, щоб отримати максимально точний результат. Якщо протягом усього цього часу температура буде вищою, або нижчою від нормального діапазону, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

І не забувайте. Для нормального функціонування щитовидної залози необхідно піклуватися про стан печінки, уникати стресів, стежити за тим, щоб у вашому організмі була достатня кількість селену, вітаміну А, кортизолу, магнію і вітаміну B.

Для того, щоб в домашніх умовах дізнатися, як працює щитовидка, всього-на-всього потрібен градусник і 10 хвилин зранку. То ж, не забувайте про це і будьте здорові.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: