5 справ, які не повинна робити навіть найкраща мама на світі

Виховання дітей – це будні, щоденні будні, які складаються з сотень дрібниць. Дуже важливо на самому початку життя дитини зрозуміти для себе, що в цьому потоці дійсно має значення, а що – рутина, в якій може потонути найважливіше.

Виховання дітей починається з психологічного здоров’я мами. Напружена, перевтомлена мама мало що може дати дитині. Тому всім мамам, навіть тим, які претендують на звання кращої мами на світі, потрібно виділити для себе як мінімум п’ять справ, які можуть і почекати. А ще краще – навчитися перекладати їх на плечі інших членів сім’ї. Саме про це – поради психолога Родіона Чепалова.

Оскільки ті батьки, які напологливо працюють, виховуючи дитину, потім найчастіше схильні претендувати на контроль над життям своїх дітей, вважаючи, що їх «вкладення» дають їм на це право, добре б заздалегідь скласти список того, чого мами робити не повинні.

1. Ви не повинні лягати відпочивати тільки тоді, коли в будинку перемитий весь посуд і приготований обід.

Вам необхідно відпочивати щоразу, коли засинає ваш малюк. Особливо в перший місяць його життя, оскільки ви ще тільки відновлюєтеся після пологів і входите в новий режим життя.

2. Ви не повинні гладити після прання всі дитячі повзунки і пелюшки.

Прасування, зазвичай, забирає у молодих мам багато сил і часу, але необхідності в ньому іноді просто немає. Поки у малюка не зажила пупкова ранка, пропрасовуйте ту сорочечку, яка безпосередньо прилягає до черевця. Після загоєння пупка, якщо ви перете дитячий одяг спеціальним дитячим порошком і при високій температурі, гладити його не обов’язково.

Зайва стерильність шкідлива для крихітки: її організм повинен адаптуватися до тих бактерій, з якими їй доведеться стикатися протягом життя, і виробити імунітет.

3. Ви не повинні зустрічати чоловіка з роботи «хлібом-сіллю».

Звичайно, якщо ніщо не завадило вам приготувати смачну вечерю, прекрасно. Якщо ж не вийшло, приготуйте їжу разом або попросіть чоловіка посидіти з малюком, поки ви будете на кухні. А можна прекрасно перекусити бутербродами, сиром.

4. Ви не повинні відмовлятися від того, що вас радує.

Нехай спілкування, догляд за собою, фітнес, прослуховування музики не йдуть з вашого життя з приходом в нього дитину. Запрошуйте подруг і ходіть до них в гості разом з малюком. Дитина буде рости товариською.

5. Ви не повинні виглядати хорошою матір’ю перед педіатром, свекрухою, сусідами…

Всім не догодиш. Ви не повинні в принципі прагнути до того, щоб бути зразковою матір’ю, тобто відповідати придуманим кимось ідеалам. Вашій дитині потрібні ви, а не абстрактно-зразкова мати. Вам не треба бути кращою, вам досить просто бути.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: