Чому іноді розлучення – це гарний приклад для ваших дітей

Чи хороша ідея залишатися у шлюбі заради дітей? Так часто кажуть. Але сьогодні це не золоте правило. І насправді багато батьків, які розлучаються, роблять лише краще своїм дітям.

Чому? Тому що залишатися в шлюбі, який є токсичним, у якому присутній емоційне або фізичне насильство, в якому немає любові — це нездорово ні для вас, ні для дітей.

Коли батьки постійно в поганому настрої, злі і роздратовані, нещасливі через погані стосунки, настав час відпустити це і показати приклад любові до себе.

Навіть психологи часто зізнаються, що діти часто кажуть їм, що батькам краще розійтися. Тому що хоч би як ви намагалися приховати свої проблеми від дитини, вона все розуміє. Тому як розлучення може стати навіть гарним прикладом:

1. Ви допомагаєте дитині навчитися пристосовуватися до несподіваних змін у житті.

Шкодить дітям не розлучення, а конфлікт між батьками після розлучення. Але якщо ви продовжуєте працювати над вашими стосунками навіть після розлучення, діти теж навчаються пристосовуватися до змін. Мінімізуйте конфлікт, і все може пройти добре.

2. Розлучення допоможе уникнути негативу вдома.

Що б ви не думали, а дитина відчуває коли між батьками напружені стосунки. І часто діти у такій ситуації просто не хочуть іти додому. Вони навіть можуть втекти з дому, довше гуляти з друзями, раніше починати свої стосунки з протилежною статтю, аби не бути вдома, де батьки вічно сваряться.

3. Ви рятуєте себе від поганих стосунків із дитиною.

Коли дитина бачить батьків у сварці, вона може робити одного з них винним та псувати з ним стосунки. Діти зазвичай займають чийсь бік: тата чи мами. Тому краще уникати конфлікту та вирішувати мирним шляхом роз’їхатися та зберегти нормальні стосунки.

4. Так ви навчаєте дитину особистим кордонам.

Коли ви маєте особисті проблеми, не потрібно розповідати про них дитині. Інакше вона почуватиметься відповідальною, щоб вам допомогти, може знов-таки займати бік одного з вас. При цьому у дитини, напевно, є свої переживання, а через свої ви можете їх не помічати.

5. Люди після розлучення зазвичай стають найкращими батьками.

Нарешті, у вас більше немає приводу сваритися один з одним і ви можете приділити належну увагу дітям, якісно проводити з ними час.

6. Ви показуєте дітям, що це нормально відпускати.

Якщо щось не виходить, хоч би як сильно ви намагалися, іноді це нормально — просто відпустити, а не змушувати себе терпіти через силу.

А ви погоджуєтесь із такою думкою? Чи все ж вважаєте, що можна стерпіти все заради своїх дітей?

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: