В цьому ваша провина: 13 причин, чому дитина росте неслухняною

Виховання — це дуже непростий процес, хоч би скільки років було вашій дитині. Цей серйозний тиск, крім того, кожен ваш вчинок постійно оцінюють оточення: незнайомці, друзі, родичі.

Якщо ви берете активну участь у житті дитини, ви дізнаєтеся, що ви надто нав’язливі та псуєте життя малюка. Якщо дозволяєте дитині бути самостійнішою, вас напевно дорікнуть у тому, що ви не стараєтесь. Не важливо, що ви робите, чи завжди знайдеться той, хто вкаже вам на ваші помилки.

Втім, якщо ваша дитина неслухняна і примхлива, ваша вина в цьому справді є: як мінімум ваша відповідальність у тому, щоб виправити ситуацію.

Діти повторюють те, що бачать по телевізору чи в школі, проте саме батьки повинні реагувати на їхню неправильну поведінку.

Це може здатися вам несправедливим, але таке життя. Якщо ви не реагуватимете, ніхто інший цього не зробить. Першим кроком до правильного виховання примхливої ​​дитини буде встановлення причини ненормальної поведінки. Отже, що ви робите неправильно?

1. Ви думаєте, що дитина просто виявляє себе

Якщо ваша дитина кусається, ниє чи б’ється, а ви кажете собі, що це нормальна поведінка для малюка і з часом це минеться, у вас проблема. Навіть у юному віці ви можете контролювати поведінку дитини. Запитуйте, що її розлютило, чому вона почала кусатися? Розбирайтеся з емоціями. Якщо ви не змушуєте дитину думати про наслідки її поведінки, ви робите її розпещеною. Це тільки посилює проблему, що у вас склалася.

2. Ви не дозволяєте малюку рости

Багато батьків за сприяння дітей просто не дозволяють останнім дорослішати. Вони не дозволяють дітям нести за щось відповідальність, відповідати за себе та приймати власні рішення. Це негативно впливає на дорослішання дитини.

Якщо ви боїтеся, що ваша дитина не в змозі пережити ваші заборони, ви винні в її поведінці самі. В результаті навіть у відносно дорослому віці малюк продовжує поводитися так, як у перші роки. І все тому, що ви не даєте можливості змінюватися і не вимагаєте від нього ніякої відповідальності.

3. Ви перекладаєте провину на когось іншого

Звичайно, несправедливо, що діти дивляться передачі, які мають бути пізнавальними та корисними, але отримують звідти невдалу інформацію – починають поводитися грубо та неналежним чином. Діти поводяться так, як показано по телевізору, а вам доводиться мати з цим справу! Так, це нечесно, але в цьому і ваша відповідальність: ви можете обмежувати перегляд телевізора або обговорювати з дітьми суть побаченого. Тільки тому, що не ви подаєте дитині поганий приклад, не означає, що вам не треба пояснювати, що з нею не так. Не думайте, що відповідальність може лежати на комусь іншому.

4. Ви не розумієте, що означає бути батьками

Щоб бути добрими батьками, деякі мами та тата намагаються виконувати всі вимоги дитини. Насправді ви не маєте бути прислугою – ви керівник. Дивіться на дитину об’єктивно та думайте тверезо. Ви не повинні ставити собі за мету показати дитині, що вона найкраща у світі, ваша мета – виховати зрілу, відповідальну людину, хорошого члена суспільства. Це не означає, що ви повинні менше любити свою дитину, просто не варто її ідеалізувати.

5. Ви показуєте дитині, що вона особлива

Бути батьками непросто, ніхто не хоче відмовляти дитині та й діти не люблять, коли їм відмовляють. В результаті дитина звикає до того, що з нею завжди погоджуються. Вона вважає себе особливою, і їй завжди мало. Дитина хоче того й іншого, вона починає нити, якщо не отримує того, чого їй хочеться. Проблема швидко розвивається і переростає в щось більш напружене. Вчіть з раннього дитинства, що ваш малюк не центр всесвіту і що не всі його бажання можуть бути виконані в ту ж хвилину.

6. Ви все прощаєте, бо дитина маленька

Те, що дитина маленька не означає, що вам не потрібно намагатися дисциплінувати її. Навіть якщо неправильна поведінка у її віці припустима, вона ще не стає нормою. Це ваше завдання – говорити, яка поведінка неправильна. Наприклад, укуси чи бійки, цілком очікувані від маленької дитини, о сім чи вісім вже просто неприпустимі. Не треба чекати крайнощів, слід пояснювати проблему відразу, навіть якщо дитині три. Тоді в свідомішому віці вам не потрібно буде розбиратися з хронічною проблемою.

7. Ви дозволяєте грубо із собою поводитися

Якщо ваша дитина може назвати вас грубо, поводиться неповажно стосовно вас перед іншими дорослими або перед своїми друзями, вимагає чогось, не кажучи «дякую» та «будь ласка», а ви ніяк не реагуєте, вся відповідальність за таку поведінку лягає на вас. Якщо ви дозволяєте дитині спілкуватися з вами так, як не дозволили б із собою спілкуватися партнеру чи колезі на роботі, ви балуєте її. Спілкування не повинно бути формальним, але воно має будуватися на повазі, обов’язково донесіть це до дитини.

8. Ви не надто уважні

Ви завжди повинні пам’ятати про те, якої поведінки чекаєте від своєї дитини. Думайте про це при кожному своєму вчинку – якщо хочете виростити ввічливу людину, вчіть її говорити «будь ласка» з раннього дитинства. Слідкуйте за тим, як будуєте речення самі, ваш особистий приклад буде найкращим способом показати малюкові, як потрібно поводитися.

9. Ви необ’єктивні

Зрозуміло, багато хто ставиться до власних дітей упереджено, проте цим ви псуєте їм життя. Ви дозволяєте дитині вередувати та знаходите собі виправдання. Якщо ви будете об’єктивні, вам буде простіше досягти змін на краще. Просто вчіться дивитися на проблему з боку та оцінювати її адекватно. Так вашій дитині буде лише краще!

10. Ви не боретеся з істериками на публіці

Якщо ви не вчите дітей поводитися пристойно і дозволяєте їм влаштовувати сцени, ви показуєте їм, що можна зовсім не контролювати себе. Почуття вашої дитини та її невдоволення не повинні заважати оточенню, тому намагайтеся твердо припиняти подібну поведінку щоразу.

11. Ви боїтеся бути жорсткішим

Ви занадто багато думаєте і переживаєте, що дитина буде скривджена. Відмови не псують самооцінку, ви не зруйнуєте ними зв’язок, який вас об’єднує. При цьому відмови навчать дитину ставитися до вас з повагою. Хіба це не ваша ціль?

12. Ви захищаєте дитину від усього

Якщо ви намагаєтеся захистити дитину від наслідків її власних дій, ви не даєте їй можливості зрозуміти, що відбувається в результаті того чи іншого вчинку, і навчитися з того, що при відмові від виконання обов’язків бувають проблеми. Якщо ваша дитина не знає, що буває з неслухняними дітьми, вона не може стати відповідальною та зрозуміти, що таке необхідність. Діти повинні розуміти, коли ви розчаровані, що причина у них. Вчіться доносити до дитини, чого саме від неї чекаєте.

13. Ви боїтеся бути головним

Не бійтеся виявляти свій авторитет. Примхлива поведінка проявляється у дітей тих батьків, які не вміють проявити себе та бути головними. Ви не повинні завжди йти на компроміс і все пояснювати дитині, вона не повинна завжди погоджуватися з вами. Ви повинні виявляти свій авторитет і показувати: іноді доводиться робити те, чого не хочеться робити.

Зрозумійте, ви повинні бути батьком, а не другом чи обслугою, поводьтеся відповідно!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: