10 порад про стосунки, які варто пам’ятати завжди

Кілька років тому, на 50-ту річницю шлюбу, мій 87-річний дідусь подивився на 84-річну бабусю і сказав: «Ось воно, наші стосунки, це моє найбільше досягнення».

Слова мого діда назавжди залишилися зі мною. Вони були чудово романтичними, але, що найголовніше, вони були абсолютною правдою. Здорові стосунки – це досягнення. Вони накладають зобов’язання і дійсно працюють, коли двоє людей готові зустрітися і докласти для цього достатньо зусиль.

Якщо ви знаходитесь у стосунках, інтимних або платонічних, вам знадобиться деяка допомога, тримайте під рукою поради, які наведені нижче.

1. Залікуйте старі рани прощенням

Кожен момент вашого життя ви або дорослішаєте, або вмираєте – і коли ви фізично здорові, це вибір, а не доля. Мистецтво підтримки щастя у житті та стосунках будується на балансі дій утримувати та відпускати. Так, іноді люди, яким ви довіряєте (включаючи себе) можуть завдати вам болю. Стан болю – це щось, чого не уникнути, але бути постійно нещасним – це вже вибір. Прощення – це засіб. Ви повинні відпустити те, що залишилося за вами, перш ніж зможете відчути доброту перед собою.

2. Залишайтеся чесними, коли робите помилку

Чесне серце – це початок всього, що відповідає цьому слову. Найбільш шановані люди не ті, хто ніколи не помиляються, а ті, хто визнають помилки, які роблять, а потім рухаються далі і роблять все можливе, щоб виправити їх. Зрештою, бути чесним означає вміти вибрати найпотрібніших людей у ​​житті.

3. Зупиніть плітки та почніть спілкування

Є добре правило: якщо ви не можете сказати комусь щось в обличчя, то не повинні говорити про це за спиною. Як одного разу сказала Елеонора Рузвельт: «Великі уми обговорюють ідеї, звичайні уми обговорюють події, дрібні уми обговорюють людей». Життя надто коротке, щоб витрачати його на розмови про людей, на плітки та влаштовувати неприємності навколо речей, які не мають значення. Якщо не знаєте, спитайте. Якщо ви не погоджуєтесь, скажіть. Якщо вам не подобається, скажіть. Але ніколи не обговорюйте людей за спиною.

4. Дайте людям простір, щоб вони ухвалили власні рішення

Перестаньте судити інших за власним минулим. Ніколи не дійте як суддя та не лікуйте людей по-своєму. Вони живуть іншим життям, ніж ви. Що добре одному може бути не так добре іншому. Що погано одному, може змінити життя іншому на краще. Дозвольте людям з вашого життя робити власні помилки та приймати власні рішення.

5. Робіть речі, які роблять щасливим ВАС

Якщо ви хочете пробудити щастя у стосунках, почніть жити життям, яке робить вас щасливим і потім випромінюйте щастя у стосунках. Якщо ви хочете позбавитися від страждань у стосунках, почніть з ліквідації темних і негативних частин себе, а потім випромінюйте свій позитив у відносинах. Справді, найбільша сила, яка у нас є у цьому світі, – сила нашого власного перетворення. Усі позитивні зміни, які ви шукаєте у стосунках, починаються із дзеркального відображення вас самих.

6. Показуйте близьким свою доброту в незначних речах щодня

Езоп одного разу сказав: «Ніякий акт доброти, хай навіть найменший, не пропаде задарма». Ніщо не може бути ближчим до істини. Завжди потрібно бути добрішими. Ви ніколи не знаєте, через що довелося пройти іншій людині. Іноді ви повинні бути добрими до будь-кого не тому, що він хороший, а тому що хороші ви. Занадто часто ми недооцінюємо силу дотику, усмішки, доброго слова, вислуховування… Чесний комплімент чи інший найменший акт турботи — це має силу, щоб перетворити життя навколо.

7. Говоріть менше, слухайте більше

Потрібна деяка сміливість, щоб підвестися і говорити; але ще більше потрібна сміливість, щоб відкрити свій розум і слухати. Приділяйте увагу і будьте добрим слухачем. Ваші вуха ніколи не залучать вас до біди. Людям у нашому житті часто потрібне вухо, а не безладна розмова. І не слухайте з наміром відповісти; слухайте сказане з наміром зрозуміти. Ви настільки прекрасні, наскільки багато любові ви даєте, ви настільки мудрі, наскільки багато лишилося після вас тиші.

8. Дозвольте своїй любові та вірі перемогти свій страх

Ви ніколи не втратите, якщо любите; ви втратите, якщо триматимете. Жодні стосунки неможливі, поки ви не дасте партнеру шанс. Любов, отже, дати шанс комусь завдати вам шкоди, але вірити, що він цього не зробить. Без такої довіри стосунки не можуть вижити. Якщо ви коли-небудь дозволите комусь довіряти вам, ви повинні відчувати, що довіряєте йому теж.

9. Приймайте, не чекаючи

Безумовне сприйняття – це те, чого ми хочемо, але рідко отримуємо. Запам’ятайте, люди ніколи не роблять те, що суперечить їхньому характеру. Вони можуть робити речі, які не відповідають вашим очікуванням, але те, що люди роблять, точно показує, ким вони є насправді.

Ніколи нічого не чекайте від людей. Хто вони є насправді – це не те, що вони говорять або що ви очікуєте, вони – це те, як вони поводяться. Або ви приймаєте їх такими, якими вони є, або рухаєтеся далі без них.

10. Відпустіть все неправильне

Знайте собі ціну! Коли ви витрачаєте свій час на тих, хто не поважає вас, ви віддаєте частину свого серця, яка вже ніколи не повернеться. Усі невдачі у стосунках ранять, але втратити того, хто не цінує вас і не поважає, – це не втрата. Деякі люди з’являються у вашому житті на якийсь час, щоб навчити вас чомусь. Вони приходять і йдуть і всі вони різні. Це абсолютно нормально, що їх більше немає у вашому житті. Тепер у вас є більше часу, щоб зосередитись на стосунках, які дійсно мають значення.

Запізнілі думки

Пам’ятайте, що навіть найздоровіші стосунки мають невеликі вади. Зверніть увагу, що труднощі будуть завжди, але ви можете зосередити увагу на хороших речах. Замість того, щоб постійно шукати ознаки того, що не працює у ваших стосунках, все що вам потрібно зробити – це побачити ті плюси, які є, а потім використовувати як міцну основу для побудови.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: