ТОП-10 найбільш незвичайних новорічних традицій

Новий рік – це один з найважливіших і улюблених свят в більшості країн. Якщо у нас символами нового року є олів’є, шампанське, куранти і обмін подарунками, то в інших культурах Новий рік прийнято святкувати по-своєму. Ми познайомимо  вас з найцікавішими новорічними традиціями з різних куточків світу.

Поцілунки в темряві в Болгарії

новий рік в болгарії

Якщо ви любите цілуватися, додайте в свій тревел-лист Болгарію. Тут існує дуже цікава традиція – при настанні нового року вимикати світло в кімнаті і цілуватися в темряві. Вважається, що під час «хвилини новорічних поцілунків» можна поцілувати будь-яку людину, а сам поцілунок повинен залишатися в таємниці.

Нехай все погане горить у вогні в Шотландії

новий рік в шотландії

Якщо у нас прийнято говорити тост за те, щоб весь негатив залишився в році, що минає, то в Шотландії з ним борються більш радикальними методами. У новорічну ніч шотландці дістають старі бочки з-під вина і віскі, обмазують їх дьогтем і підпалюють. Гарячі бочки котять вулицями, і це символізує прощання з роком, що минає і з усіма його мінусами.

А що не згорить, догорить в Швеції

новий рік в швеції

На півночі Європи, мабуть, люблять грати з вогнем в прямому сенсі цього слова. У шведському місті Евле з соломи будують 13-метрового «Евльского козла», встановлюють фігуру на центральній площі, а потім урочисто спалюють в новорічну ніч. На думку місцевих, це символізує прощання з усіма проблемами.

У Німеччині в новий рік встрибують

новий рік в німеччині

Німці люблять гучні, яскраві і веселі свята, а ще трохи дивні традиції. З першим ударом годинника після півночі в Німеччині прийнято підніматися на столи, стільці або крісла, а потім зістрибувати на підлогу з радісними криками. Такий незвичайний перехід в новий рік обіцяє удачу і виконання загаданих бажань.

Зустрічайте свято в червоному в Італії

новий рік в італії

Італійці вважають червоний колір щасливим, вірять, що він приносить позитив в новому році. Вітрини італійських магазинів напередодні зимових свят буквально кишать яскраво-червоними нарядами і аксесуарами. І цей хід працює, адже кожен хоче зустріти Новий рік в правильному одязі.

По кому дзвонить дзвін в Японії?

новий рік в японії

Японці перед кожним новим роком прагнуть загарбати удачу в самому прямому сенсі цього слова. В Японії прийнято самостійно виготовляти граблі з бамбука, прикрашати їх талісманами і вішати на стіну будинку. Новорічні бажання прийнято загадувати не під куранти, а під дзвін дзвонів, які б’ють 108 разів, символізуючи удари по 6 людських пороків і їх 18 відтінках.

Чому б не побитися в Перу?

новий рік в перу

Новий рік в Перу – тільки для екстремалів. У цій південноамериканській країні вкрай незвично розлучаються з усім негативом. Місцеві жителі влаштовують масові бійки, в яких може взяти участь кожен бажаючий. Логіка перуанців дуже неординарна: якщо відлупцювати один одного за вчинене в році, що минає, то в новому доля вже не каратиме за проступки.

Або спалити опудало знаменитості в Панамі

новий рік в панамі

Чергова «запальна» традиція. У Новий рік місцеві спалюють опудала відомих людей – політиків, акторів, спортсменів і інших. При цьому ніхто не бажає знаменитостям зла, просто опудало символізує проблеми і невдачі минулого року.

Санта в плавальному костюмі в Австралії

новий рік в австралії

Нехай в Сіднеї немає снігу, оленів і ялинок, це не заважає австралійцям відзначати Новий рік. Санта з’являється в образі серфера, одягненого в ошатний плавальний костюм.

На Філіппінах люблять все кругле

новий рік на філіппінах

Як вважають філіппінці, головний символ процвітання – окружність. Кращий новорічний наряд тут – це плаття в горох. Зустрічати Новий рік потрібно з великою кількістю грошей, а частина з них повинні бути знову ж круглими монетами. Вважається, що чим більше грошей буде у людини в новорічну ніч, тим більше їх буде протягом всього наступного року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Enable referrer and click cookie to search for pro webber