“Можу” – слово, яке використувують лише сильні люди

Чи можу я встати з-за столу і мовчки вийти, якщо близька людина при всіх боляче жартує в мою сторону? Не думати, як вона там, а думати, як я тут. Піти, зневаживши всі пристойності, норми, страви, серветки зі столовими приборами.

Піти в темряву з галасливої компанії, тому що мені там не затишно, а це для мене найголовніше на даний момент.

Поступити абсурдно і неважливо, а потім на вулиці вдихнути морозне, свіже повітря і покрокувати в нікуди, хоча можна було б черговий раз стерпіти. І було б зрозуміло, як складеться вечір і життя, а тепер попереду невідомість.

Можу.

Чи можу я бути непослідовною і нелогічною, якщо в понеділок ми запланували одне, а в неділю стало так неприємно, що для мене втрачено сенс щось робити разом. Чи можу я раптом відчувати байдужість замість ніжності і захоплення, зраджуючи свої ілюзії про міцність стосунків?

Чи можу я дозволити собі провалитися в смуток, не намагаючись в цю хвилину «звеселити» неприємне відчуття. Чи можу я подивитися в очі цьому відчуттю, і запитати, навіщо воно мені? І дозволити собі чути гірку відповідь, яка змусить робити черговий, непростий вибір.

Можу.

Чи можу я не дзвонити тим, кому, здавалося б, треба, а так не хочеться. Тяжкі розмови як зобов’язання. Можу – і не дзвоню.

Чи можу я говорити про свої почуття, якщо дуже хочеться поділитися ними, а там начебто ніхто не вішав табличку «веселіше». Можу спробувати хоча б. Чи можу я відкриватися, отримати у відповідь подив і миритися з цим?

Можу.

Чи можу я чекати, пробувати, довіряти? Йти туди, куди йдуть мої ноги, а не туди, де заасфальтована дорога?

Можу.

Чи можу я пережити холод і дзвін самотності, перетворені в тривожне безсоння?

Чи можу я припустити, що так може бути часто і погодитися на це?

Можу.

Чи можу я поступити в цій ситуації так, як хочеться мені, а не так, як «чинять усі нормальні люди»? Чи можу я сприйняти себе без виправдань і сорому? Просто тому, що я вже є і теорема моєї цінності була доведена в момент мого виникнення.

Чи можу я перестати сумніватися в правильності цього очевидного факту без спроби отримати від життя більше, ніж воно дає на даний момент? Життя не зобов’язане доводити мені мою ж цінність. Мені вже все дали давним-давно. Чи можу я взяти?

Можу.

Чи можу я продовжувати дивуватися життю кожен день, і помічати зміну своїх станів без спроби втриматися в якомусь із них? Бути вдячною за те, що у мене є піжама, ліжко і я в цьому всьому.

МОЖУ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: