Якщо ви не хочете кудись йти – не йдіть. Не спокуйте долю…

Якщо ви не хочете кудись йти – не йдіть.

Чи не хочете з кимось спілкуватися – не спілкуйтеся.

Чи не хочете їхати або летіти – відмовтеся від поїздки.

Марно перебирати в голові аргументи, шукати виправдання, примушувати себе, радитися з близькими – це особливе “небажання”, його важко пояснити словами. Але все всередині пручається – не хочу! І мудрі люди довіряють цьому почуттю. Як банкір Морган, який здав квиток на “Титанік”:

– Ну його, – сказав, – до біса, цей “Титанік”. Я нікуди не попливу. Мені дуже не хочеться плисти на цьому кораблі чомусь.

І цей П’єрпонт Морган нажив величезні статки, бо слухав свій внутрішній голос. І рідко міг логічно пояснити свої рішення, але вони завжди виявлялися правильними. Він курив сигару, розкладав пасьянс і говорив тільки “так” або “ні” – може бути, керуючись пасьянсом? Хто його знає… Але ось так він став багатієм і зібрав незліченні скарби. І життя зберіг.

Втім, життя зберіг і простий кочегар. Він плив на “Титаніку”, а потім прочитав страшну книжку про аварію. І втік в першому ж порту, втративши прекрасну роботу. І теж залишився в живих. Роботу, до речі, він незабаром знайшов – знову кочегаром. А міг би на біржі грати!

Так, якщо ми відмовимося від поїздки або від спілкування з неприємною чомусь людиною, ми будемо себе картати. Гроші пропали. Поїздка не відбулася. Ми нерозумні; просиділи вдома і позбулися чогось цікавого чи корисного. А ось краще вдома посидіти іноді, запевняю. Інтуїція не підводить, вона мудріша розуму і логіки. І саме завдяки інтуїції вижили наші предки в страшні і небезпечні часи; і ось – ми народилися і живемо.

Не треба надто міркувати іноді, примушувати себе, заперечувати передчуття та інші дивні, мало вивчені речі. Банкір і кочегар спаслися і не тільки вони. Мені часто розповідають такі історії. І у Агати Крісті є цілий цикл оповідань про “червоний сигнал”, а вона дві війни пережила. І небезпечні подорожі. Так що вірити “небажанню” треба. Просто вірити – і все. Потім поїдемо, попливемо, полетимо, зустрінемося з кимось. Хоча ось на мене – краще і не зустрічатися з неприємним. Не спокушати долю….

Ганна Кір’янова

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: