Як навчитися не турбуватися

Майбутнє невідомо. Люди не були б людьми, якби не хвилювалися час від часу. Однак, як навчитися не турбуватися? Що робити, якщо вас долає занепокоєння?

Всі хвилюються про своє здоров’я, про батьків, дітей, друзів, коханих, роботу, дозвілля і відпочинок, особливо коли куплені, наприклад, авіаквитки до Лондона. Люди хвилюються про те, що стають старішими, товстіють, бідніють, швидше втомлюються, стають менш привабливими, втрачають гнучкість розуму. Всі хвилюються про те, що важливе, і про те, що другорядне. Іноді хвилюються про те, що взагалі не хвилюються.

Насправді хвилюватися нормально. До тих пір поки є, про що хвилюватися. Якщо нема про що, то ви просто додаєте собі зморшок і проблем зі здоров’ям.

Насамперед слід вирішити, чи можете ви з цим щось вдіяти незалежно від того, наскільки сильно це вас турбує. Зазвичай існують логічні кроки, щоб подолати це хвилювання.

Якщо ви хвилюєтеся, то:

1. Намагайтеся отримати корисну пораду;
2. Шукайте свіжу інформацію;
3. Робіть що-небудь до тих пір, поки це конструктивно.

Якщо ви хвилюєтеся про ваше здоров’я – сходіть до лікаря. Якщо ви хвилюєтеся про гроші – обмежте бюджет і витрачайте гроші розумно. Якщо турбуєтеся щодо ваги – сходіть в спортзал, менше їжте і більше рухайтеся. Якщо ви переживаєте про зникле кошеня – зателефонуйте в поліцію або місцеву установу з порятунку тварин.

Якщо ви нічого не можете зробити зі своїм хвилюванням, якщо ви постійно про щось переживаєте, у вас є єдиний варіант: відволіктися.

Спробуйте зайняти себе чим-небудь. Людина з екстравагантним ім’ям Михаїл Ксікзентміхалі визначив таке поняття, як «потік»: ви захоплені тим, що ви робите, і занурені в це настільки, що не усвідомлюєте, що відбувається навколо. Це позитивний досвід, і він повністю звільняє вас від хвилювань. Михаїл Ксікзентміхалі сказав: «Якість нашого життя безмірно поліпшується, коли є хоча б одна людина, зацікавлена у ваших проблемах».

Хвилювання може бути симптомом того, що ви насправді не хочете вирішувати ваші проблеми. Можливо, простіше всього лише відчувати занепокоєння і виглядати стурбованим і схвильованим, ніж робити щось з цим. Нормально хвилюватися по суті, якщо це конструктивно. Ненормально хвилюватися безпідставно. У будь-якому випадку, це – колосальна втрата енергії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: