Як протистояти токсичним людям в інтернеті (і в реальному житті)

Вони атакують вас в інтернеті та реальному житті. У соціальних мережах сьогодні взагалі розгулялися — можна сховатися за вигаданим ім’ям і хамити, грубити та принижувати. Як же боротися із такими людьми? Тим більше у реальному житті — всіх не забаниш? Ось що радить відомий блогер Джеймс Майкл Сама.

«Мені доводилося мати справу з людським лайном буквально все своє життя. Під час навчання у початковій школі (і середній школі… і старшій школі…), з мене часто знущалися. Просто так. Без жодних причин чи пояснень. Мені не раз писали на машині всяку дурню і псували інше майно. Також просто так. Причому кривдники не вибирали виразів і витончувалися, як могли у своєму «дотепності».

Коли став старшим, переїхав до іншого міста і вступив до коледжу, то ситуація змінилася — я трохи розправив крила. Допомогло те, що познайомився із новими людьми. Ми мали спільні інтереси, захоплення, тому навіть почав забувати про токсичних людей.

Приблизно водночас я став блогером. Тоді зрозумів одну річ: скільки б друзів у тебе не було, хоч би яким милим і класним ти був — завжди знайдуться люди, які спробують тебе принизити і зламати.

Отже, інтернет, реальне життя та токсичні люди… Якщо ви вирішили прочитати статтю на цю тему, то розумієте, про що я говорю. Особливо вони активізуються під час виборів і тоді, коли ви починаєте вести свій блог або виявляєте будь-яку іншу активність. Як кажуть:

“Якщо хочеш усім подобатися, нічого не роби й будь ніким”.

Як правило, ці люди “воюють” виключно за клавіатурою і нерідко – під вигаданим ім’ям і з фотографією котика на аватарці (особливо в Twitter).

Це глибоко нещасні люди, тому що у щасливих та самостверджених немає ні часу, ні бажання провокувати оточення і починати сварки. Їм не потрібно діставати когось, щоб самоствердитися та отримати патологічне задоволення.

І це зовсім невипадково. Саме тоді, коли усвідомлюєте істину таких людей — зробите перший крок до розуміння, як із нею боротися.

Також їх поєднує ще одна риса: 99% токсичних коментаторів практично нічим у житті не цікавляться, окрім як «тролінгом» у мережі.

Важко уявити, щоб нормальна людина витрачала неоціненний час свого життя на те, щоб ображати незнайомих людей, незалежно від того, що вони говорять. Або писала кілометрові «листи обурення» під відео на YouTube, сперечаючись з усіма і про все. Це не просто забирає колосальну кількість часу – це забирає все життя.

То як же з ними боротися — цими «шаленими собаками» в Інтернеті та реальному житті?

В першу чергу, подякуйте їм.

Вам не почулось, скажіть їм: «Спасибі». Будьте добрими. Заспокойтесь. Не гарячкуйте. Зробіть глибокий вдих. А тепер напишіть або вимовте: “Дякую за ваше «дуже цінне зауваження», сподіваюся, у вас чудовий день. Всього найкращого!”

Заблокуйте, якщо їхній «вереск» заважає або дратує. Якщо ні – просто ігноруйте. Головне — бути вищим за них, не втягуватися в дурниці, які такі люди нав’язують, а продовжувати робити свої справи і жити повноцінним життям.

Річ у тому, що вони саме цього й домагаються, щоб ви відповіли. Огризнулись. Ваша відповідь — як дрівця для багаття. Адже вони не зупиняться, не дадуть вам спокій, скільки б розумних і раціональних доказів ви їм не наводили. Тому просто запитайте себе: «Який сенс звертати на них увагу?» Сперечатись із цими людьми — марна трата часу.

Їм просто немає чим зайнятися, тому «тролінг» — єдина розвага. Вони намагаються хоч якось заповнити порожнечу у своєму житті, і їм абсолютно байдуже, в кого вчепитися. У 9 випадках із 10 — такі люди ховаються за вигаданими іменами, настільки вони «сміливі». Їхня тупа війна — зовсім не особиста вендета проти вас, вони проти, бо проти.

Розумієте, проблема не у ВАС — проблема в їхній глибокій внутрішній незадоволеності своїм життям, і вони вивертатимуть свою сутність будь-кому, хто готовий їх слухати.

Отже, єдина різниця — хто «клюне» на це, і дозволить зіпсувати собі настрій і день, а хто пройде мимо.

Повірте, ніхто так не любить подискутувати та посперечатися, як я: дуже люблю розім’яти свій мозок (усі ми знаємо, що йому потрібні регулярні тренування), але не в «дуелях» з токсичними людьми. Якщо вже витрачати свою енергію на щось у цьому світі, то точно не на інтернет-тролів.

Ви ж не впустите у свій будинок першого зустрічного, щоб посперечатися з ним чи щось довести. А ваш особистий простір у соціальних мережах – це теж будинок. І стороннім туди вхід заборонено.

Кнопка блокування – ось все, чого вони заслуговують. Це займе у вас лише кілька секунд, і все, світ знову прекрасний».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: