Було це у Тбілісі… .

Загалом, приїжджала я в Тбілісі 4 числа, на 3 дні.
Бабуся мені сказала обов’язково заїхати до її давньої знайомої тітки Нані, вона в Тбілісі теж живе, діти, внуки, собаки.
Ну на другий день я в готелі поснідала і дзвоню їй. Вона як почула чия я внучка, мати моя, що тут почалося. «Людчина внучка! У Тбілісі! І в готелі !! Горе моїй сивій голові! Лалі, Мері, ви це чули ?! Кличте Зуру швидше, діти всі сюди, галопом за Анею! ».
У мене трохи мобільник з рук не вивалився від її емоцій.
Я їй кажу: «Та не переживайте, я добре влаштована, я просто заїхати хочу на годинку передати від бабусі посилку». У трубці щось заклекотало.
«На годинку ?! Та ти що, дитинко, приїжджай жити у нас! ».
Я кажу: “Диктуйте адресу, я таксі візьму, приїду”. Вона про таксі як почула, її там трохи на місці не паралізувало.
“Навіть не думай, – кричить, – зараз мій син Зура за тобою приїде, в якому ти готелі ?!»
Думаю, що ж бабуся таку подругу близьку приховувала. Ось це дружба. Тільки дві речі могли так згуртувати людей – або вони воювали разом або когось разом вбили і закопали. І зберігають таємницю 40 років.
Інших причин так переживати за внучку старої знайомої я не придумала.
Приїхав Зура. З букетом квітів. Туфлі начищені, в салоні машини чистіше, ніж в операційній. Одеколон на всьому – на Зуре, на його куртці, на сидіннях, на гортензіях з букета.
Зайшов так, що здавалося йде забирати наречену. Відкрив мені всі двері.
Приїхали до тітки Нані.
Стара величезна квартира, стелі, по-моєму, 5 метрів. Посередині накритий стіл ..
Ось як тобі описати цей стіл .. вбий в гугл «грузинська кухня», і перші 3 сторінки результатів постав в два поверхи і частково на роялі. Усе. У всіх варіаціях.
Тітка Нана викликала другого сина і дочку з сім’ями терміново до себе. Ще племінників і якихось дідусів. Потім зайшли з тазами хачапурі одні сусіди, приєдналися. Другі сусіди інтелігентно занесли 3 каністри якоїсь рідини.
Я кажу: «Тітко Нана, мені завтра ввечері відлітати, я це все до серпня їсти буду». Вона при слові «відлітати» грізно взялася за серце.
За бабусю мою пили три рази окремими тостами. Чоловіки вставали. Я подумала, що бабуся зараз, підмітаючи будинок і ганяючи дворових кішок, обгикается.
Не витримала, питаю: «Тітко Нана, а ви з бабусею сильно дружили напевно, довго?». “Ні, – каже, – дитино. Я Люду бачила два рази в житті. Молода я тоді була, у мене Джемаль два роки було і кашляв він сильно, два місяці виходила з того дитина. Нічого не допомагало,до кого тільки не возили. А бабуся твоя у нас педіатром з розподілу була в Тбілісі, тільки після медичного університету, дівчинка зовсім. І вона врятувала мені сина. Я після цього все життя за її здоров’я свічку ставлю. “
Всі гості там мало не плакали, господи. Джемал підійшов, поцілував мені руку, як ніби це я його вилікувала.
Залишилася я у тітки Нани на ніч, куди вже було їхати. Вона зайшла мене поцілувати на ніч і принесла теплі шкарпетки.
Вранці Зура варив каву. Я сказала, що вип’ю кави і піду. Він запитав: «А як же сніданок?», – і кивнув на 8 повних господарських сумок біля холодильника. У мене затьмарився розум. 9954 вчорашніх калорій поки що щільно за мене трималися.
«А коли у вас день народження?», – поцікавився раптом Зура. «27 лютого», – відповіла я. «О, зовсім скоро. Треба б його якось трохи відзначити поки ви тут .. – задумливо продовжив він, – поки давайте снідати, а потім зробимо легку прогулянку по місту, я покажу вам хороші місця і хороших людей ».
Сніданок тривав 4 години і закінчився ручним ліпленням хінкалі всім під’їздом. Легка прогулянка по місту переросла в огляд всіх визначних пам’яток країни в радіусі 250 км. Ми облазили два міста, чотири храми і три музеї. А хороші люди дзвонили Зурі кожні пів години і ми їхали то до одних, то до інших знайомитися, їсти шашлик, пити кращу чачу в Тбілісі, співати під гітару і навіть грати в підкидного дурня. О 4 ранку ми їли морозиво на якомусь красивому мосту.
Я вилетіла тільки через 3 дні.
Вчора Зура подзвонив і сказав, що квиток на вечір 26 лютого він мені вже взяв ..
Автор: Валентина Семілет

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Enable referrer and click cookie to search for pro webber